מתנפחים למכירה – במה לבחור?

למה לרכוש מתקן מתנפח ביתי זה רעיון מצוין? אילו סוגים וסגנונות של מתקנים קיימים בשוק ובמה כדאי לבחור?

מתנפחים למכירה מאפשרים לנו להעניק לילדים שעות וימים רבים של כיף מבלי לצאת מהבית או החצר. זהו פתרון מעולה כדי ליהנות מימי חופש או משעות אחר הצהריים, מבלי להצמיד את הילדים למסכים. מתקנים מתנפחים הם גם דרך נהדרת לארח בבית חברים ל Play Date מהנה במיוחד. חשוב לזכור שמתקן מתנפח גם מפעיל את הילדים באופן פיזי והוא מקדם פעילות ספורטיבית של ממש, החשובה לבריאות ומקדמת הרגלים נכונים. עם זאת חשוב כמובן להשגיח על הילדים בזמן הפעילות, בהתאם לגילם.

באיזה מותג של מתנפחים למכירה כדאי לבחור?

ראשית, כדאי לבחור מותג מתנפחים שמציע אחריות על המתקנים ומספק רק מתנפחים מבד עבה, צפוף ואיכותי. בחירת המתקן המתנפח עצמו, צריכה להיעשות בהתאם למרחב הפנוי בבית או בחצר וגם בהתאם למספר הילדים בבית ולגילאים שלהם. אגב, לא תמיד כדאי לבחור מתנפחים זולים במיוחד, אבל גם אין צורך לבחור את היקרים ביותר. יצרני מתנפחים שגם מייבאים, משווקים ומספקים אותם, יוכלו להציע מתנפחים איכותיים במחיר נוח, בזכות שרשרשת אספקה יעילה. לכן העדיפו יבואן מתנפחים שגם מייצר ומספק אותם. מותג מוביל מסוג זה הוא Jumpy Jump (ג'אמפי ג'אמפ).

אילו דגמים של מתנפחים למכירה זמינים בשוק?

כל קטלוג מתנפחים שמכבד את עצמו מכיל דגמים מהסוגים הפופולריים הבאים:
מתקני מים: מתנפחי מים הם כיף גדול לילדים ומתאימים מאוד לחודשי הקיץ. אין ספק ששילוב המים במתקן מתנפח, מוסיף לחוויה. בחלק מהמתקנים ניתן להשתמש גם ללא מים וכך ליהנות מהם לכל אורך השנה. בדרך כלל מתקני מים כוללים מעין בריכה ויכולים לכלול גם מגלשת מים קטנה עד מגלשת מים ענקית לילדים גדולים יותר.  
מתקני מגלשות: מגלשות הן אהובות מאוד על ילדים כבר מגיל ינקות. מתנפחי מגלשות יכולים להכיל מגלשה אחת, שתיים או יותר. מתקן מרובה מגלשות יכול להציע מגלשות זהות או מגלשות בגדלים שונים ובזוויות שונות, שיכולות להתאים לגילאים שונים במתקן אחד.
מתקני פעוטות: במקרה של פעוטות קטנטנים, גם המתקנים המתנפחים הם קטנים ולרוב מכילים חללים נגישים להורים על מנת שיוכלו לגשת לילד בקלות מדי רגע. חלק ממתקני הפעוטות מכילים מגלשות קצרות ומתונות שמאפשרות גם לפיצפונים להתגלש בבטחה.
מתקני קפיצה: אין כמו מתקני קפיצה כדי לפרוק אנרגיה ולסיים את הבילוי עייפים ומרוצים. מתקנים מתנפחים יכולים לשמש טרמפולינה של ממש עבור הילדים. זוהי גם פעילות ספורטיבית אמיתית. ברכישת מתקני קפיצה יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לעמידות הבד מבחינת העובי והצפיפות.
בריכות כדורים: מי אמר שבבריכה חייבים להירטב? מתקנים מתנפחים יכולים להכיל בריכת כדורים, חוויה חושית שונה שילדים אוהבים מאוד.
אתגרי מכשולים: אתגרים הם אלמנט שמוסיף למשחק עניין, מחשבה וגם תחושת מסוגלות וסיפוק, כבר מגיל מוקדם מאוד. מסלולי מכשולים מאתגרים יכולים לתרגל קואורדינציה, שיווי משקל, מהירות, יכולת טיפוס ועוד.
סגנונות עיצוביים: כשמדובר במתקנים מתנפחים, הסיפור והאווירה הם חלק מהעניין. ילדים אוהבים להישאב לעולמות הדמיון ולכן מומלץ בהחלט לבחור מתנפחים שמציעים אלמנטים כמו טירות, דמויות בדיוניות כמו דרקונים ובכלל, עיצובים שמדמים יציאה מגבולות המציאות אל הפנטזיה. 
לסיכום, מתקנים מתנפחים למכירה הם דרך מצוינת לצאת מהמסכים, להניע את הגוף וליהנות, מבלי לצאת מהבית. ישנם בשוק מתנפחים זולים יחסית, שמציעים איכות (בדקו את עובי הבד, הצפיפות ואורך האחריות). זאת בעיקר אם היצרן הוא גם היבואן והספק. כל קטלוג מתנפחים מכיל דגמים מגוונים וחשוב לבחור דגם שיתאים למרחב הפיזי הפנוי ולגיל הילד/ה. לצד זאת, חשוב להתאים את המתקן המתנפח גם לחלומות של הילד/ה ולפעילויות האהובות עליו/ה, כמו למשל קפיצה, משחקי מים, גלישה במגלשות ומסלולי אתגרים.

image alt
image alt
x

#{title}

#{text}

#{price}